دموی دانش آموزی


  مسابقات لیگ دمو دانش آموزی

( دومین دوره کنفرانس دانش آموزی رباتیک و مکاترونیک)
 

 

اطلاعیه شماره-1 لیگ دمو دانش آموزی:   مسابقات 2021

به اطلاع تمامی دانش آموزان، اولیا، مسئولین مدارس و معلمین می‌رساند که مسابقات ایران اپن 2021 در بخش دانش آموزی برگزار خواهد شد.

مسابقات شامل لیگ های فوتبالیست، امدادگر، دمو و امداد فضای مشترک خواهد بود و تمامی لیگ ها به صورت مجازی برگزار می‌شوند. فرصت ثبت‌نام برای این مسابقات تا اواخر فروردین ماه 1400 خواهد بود و مسابقات در اواسط اردیبهشت ماه 1400 برگزار می‌شوند. 

اطلاعیه شماره-2 لیگ دمو دانش آموزی: شروع ثبت نام مسابقات 2021

به اطلاع تمامی مخاطبان لیگ دمو دانش آموزی می رساند که مسابقات روبوکاپ آزاد ایران در سال 2021 در قالب دومین دوره کنفرانس ملی روباتیک و مکاترونیک دانش آموزی برگزار خواهد شد.
در این بخش دانش‌آموزان نتایج تحقیقات خود در حوزه مکاترونیک را در قالب یک کنفرانس دانش‌آموزی، در معرض دید مخاطبین خواهند گذاشت. حاصل تحقیقات ارائه‌ شده ممکن است منجر به ساخت محصول شده باشد و یا در مرحله بیان ایده و یا طراحی باقی مانده باشد. ارائه‌ی مقالات برای هر پروژ، همزمان به صورت پوستر و ارائه‌ی شفاهی (آنلاین ) خواهد  بود. لازم به ذکر است که ارایه ها به صورت آنلاین در پلتفورم مشخصی پخش شده و پس از ارایه و انجام داوری در کانال یوتیوب و آپارات لیگ دمو بارگذاری خواهد شد.
 
به یاد داشته باشید مهلت ثبت نام اولیه 25 فروردین ماه 1400 و از طریق سایت رسمی مسابقات است و در صورت وجود هرگونه ابهام و یا پرسشی می توانید از طریق ایمیل
jedmoiranopen@gmail.com

با کمیته فنی لیگ دمو در ارتباط باشید.

اطلاعیه شماره-3 لیگ دمو دانش آموزی: قوانین مسابقات

به منظور دسترسی به قوانین پانزدهمی دوره مسابقات لیگ دمو دانش آموزی (دومین دوره کنفرانس دانش آموزی رباتیک و مکاترونیک)، از لینک انتهای صفجه استفاده نمایید.

اطلاعیه شماره-4 لیگ دمو دانش آموزی : خلاصه پروژه
به اطلاع تمامی شرکت کنندگان محترم لیگ دمو دانش آموزی (دومین دوره کنفرانس دانش آموزی رباتیک و مکاترونیک) می رساند فرمت نگارش چکیده در فایل پیوست آمده است. لازم به ذکر است که تایید ثبت نام تیم ها (Qualification) مشروط به ارسال چکیده پروژه تا تاریخ اول اردیبهشت 1400 مطابق فایل نمونه و به آدرس ایمیل رسمی کمیته فنی لیگ
jdemoiranopen@gmail.com
 خواهد بود.
نحوه نامگذاری فایل و عنوان ایمیل (Subject) در متن قوانین آمده است.

 برای دسترسی به فایل پی دی اف فرمت چکیده اینجا و برای دستری به فایل ورد فرمت چکیده به کانال تلگرام لیگ مراجعه نمایید.

https://t.me/demoiranopen

 

اطلاعیه شماره-5 لیگ دمو دانش آموزی: ایمیل دریافت چکیده
به اطلاع تمامی شرکت کنندگان محترم لیگ دمو دانش آموزی (دومین دوره کنفرانس دانش آموزی رباتیک و مکاترونیک) می رساند که به منظور اطلاع رسانی دقیقتر، به تمامی تیمهایی که چکیده پروژه (مقاله) خودر ا به آدرس ایمیل رسمی کمیته فنی لیگ ارسال نموده اند، ایمیل تایید فرستاده شده است. بر همین اساس تمامی تیم هایی که به هر نحوی ایمیل فوق را دریافت نکرده و یا در پیش ثبت نام یا ارسال چکیده با مشکلی روبرو شده اند لازم است مراتب را حداکثر تا روز شنبه 4 اردی بهشت ماه از طریق آدرس jdemoiranopen@gmail.com اطلاع دهند.

لازم به ذکر است، ارسال چکیده از طریق ایمیل و پیش ثبت نام در وبسایت رسمی مسبقات (تعیین نام تیم، اعضای تیم، لیگ مربوطه و وابستگی تیم) شرط لازم  برای تایید 

(Qualification)

ورود به بخش اصلی مسابقات است.

اطلاعیه شماره-6: ارسال مستندات و ثبت نام نهایی
به اطلاع تمامی شرکت کنندگان لیگ دمو دانش آموزی (دومین دوره کنفرانس دانش آموزی رباتیک و مکاترونیک) که تیم آنها در مرحله پیش ثبت نام (Qualification) مورد تایید قرار گرفته است می رساند که زمان ثبت نام نهایی از طریق وبسایت مسابقات حداکثر تا تاریخ 10 اردیبهشت ماه جاری است. همچنین ارسال مستندات تکمیلی مورد نیاز (مقاله (اجباری)، پوستر (اجباری)، قیلم کارکرد دستگاه (اختیاری و دارای امتیاز اضافه)) مطابق قانون منتشر شده، تاریخ 15 اردیبهشت است و به هیج عنوان تمدید نخواهد شد. لازم به ذکر است که پوستر تنها و تنها باید منطبق بر فرمتی طراحی شود که در ادامه  کانال تلگرام رسمی مسابقات بخش دمو دانش آموزی ارایه خواهد شد. فرمت گزارش لازم است منطبق بر ساختار مقاله های مرسوم آکادمیک باشد. (در صورت عدم دسترسی به کانال تلگرام می توانید با ارسال ایمیل به کمیته فنی

jdemoiranopen@gmail.com

، درخواست فرمت پوستر را ارایه و ازطریق ایمیل فرمت را دریافت نمایید) 
روش ارسال مستندات مطابق ارسال چکیده و از طریق ایمیل رسمی

jdemoiranopen@gmail.com

خواهد بود. در روزهای آینده جزییات بیشتری با هدف راهنمایی و تسهیل فرآیند حضور تیم ها به اطلاع شما مخاطبان ارجمند خواهد رسید.


اطلاعیه شماره-8: بارگذاری نسخه اصلاح شده قوانین
به اطلاع تمامی شرکت کنندگان می رساند نسخه اصلاح شده قوانین (اصلاح تنها به منظور روشن شدن بیشتر متن قانون بوده و تغییرات کلیدی و ماهوی صورت نپذیرفته .است) در وبسایت مسابقات و هم چنین در کانال تلگرام بارگذاری شده است. مطالعه دقیق قوانین نقش مهمی در کسب امتیاز در داوری مسابقات خواهد داشت.

**********************************************************************************************************

بر ای دسترسی به نسخه به روز قوانین اینجا کلیک کنید

اطلاعیه شماره-۹:برگزاری نشست افتتاحیه لیگ دمو دانش آموزی

به اطلاع تمامی شرکت کنندگان می رساند به منظور معرفی جزییات مسابقات این دوره در لیگ دمو دانش آموزی، لایو اینستاگرامی به منظور ارایه کامل جزییات مسابقات، داوری‌ها، مسابقات تیم ترکیبی (Super Team) و  سایر اطلاعات در اکانت رسمی لیگ دمو در اینستاگرام  به آدرس 

https://www.instagram.com/demoiranopen/?hl=en 

مورخ 16  اردیبهشت  ساعت 16 برگزار خواهد شد. با توجه به ساختار مجازی مسابقات این دوره، مسئولیت عدم اطلاع از جزییات مسابقات به دلیل

عدم شرکت در این نشست لایو بر عهده تیم های شرکت کننده خواهد بود.

اطلاعیه شماره-10: تمدید مهلت ارسال مستندات فنی

به اطلاع تمامی شرکت کنندگان می رساند با توجه به محدودیت های زمانی و درخواست های مکرر شرکت کنندگان، مهلت ارسال مستندات فنی (پوستر - گزارش) تا ساعت 24 روز 17 اردیبهشت تمدید شده است. به یاد داشته باشید که زمان فوق غیر قابل تمدید خواهد بود.

اطلاعیه شماره-11: مهلت ارسال مدارک شناسایی تیم‌ها

به اطلاع شرکت کنندگان می‌رساند مهلت ارسال مدارک شناسایی شامل اسکن شناسنامه یا کارت ملی، آیدی اسکایپ تمام اعضای تیم و شماره‌ی تلفن همراه برای تماس اضطراری، تا ساعت 24 فردا، 17 اردیبهشت، است.
توجه شود موارد ذکر شده باید از طریق ایمیل با عنوان

(subject)

"نام تیم-مدارک شناسایی" ارسال شوند.

اطلاعیه شماره-12: موضوع چالش سوپرتیم و مدل بوم کسب‌وکار

به اطلاع شرکت کنندگان می رساند فایل موضوع مطرح شده برای چالش سوپرتیم و مدل بوم کسب و کار و همچنین گروه بندی سوپرتیم ها در کانال تلگرام بارگذاری شده است. مطالعه دقیق فایل های ارسالی و انجام اقدامات لازم طبق توضیحات ارائه شده، در کسب امتیاز بخش سوپرتیم لازم است.

اطلاعیه شماره-13: ارایه و داوری

با توجه به شروع ارایه‌های دومین دوره کنفرانس دانش‌آموزی رباتیک و مکاترونیک از تاریخ 18 اردیبهشت لازم است شرکت‌کنندگان به نکات زیر توجه داشته باشند.
1) به همه تیم‌ها توصیه اکید می‌شود که برای ارایه خود از یکی از نرم افزارهای مرسوم پرزنتیشن مانند پاورپوینت استفاده نموده و در هنگام ارایه، از قابلیت

Screen Sharing

نرم افزار اسکایپ استفاده کرده و مطالب خود را توضیح دهند.
2) به یاد داشته باشید هر تیم ابتدا حدود 20 دقیقه فرصت خواهد داشت که پروژه خود را معرفی کرده و توضیح دهد و سپس در حدود 15 دقیقه داوران 5 بخش (برق، کامپیوتر، مکانیک، طراحی صنعتی و صنایع) سوالات خود را مطرح خواهند نمود که شرکت کنندگان لازم است به دقت به سوالات داوران پاسخ دهند.
3) نظر به محدودیت زمانی داوری، سعی کنید تمامی نکاتی که فکر می‌کنید در امتیاز دهی داوران نقش خواهد داشت (مطابق معیارهای داوری قوانین منتشر شده) را در 20 دقیقه فرصت خود بیان کنید زیرا که ممکن است داوران در سوالات خود فرصت پرسش از تمامی جزییات پروژه شما نداشته باشند. به بیان ساده سعی کنید حرف نگفته‌‌ای نماند!
4) همواره و به طور پیش‌فرض تیم‌ها دقت لازم را به سه بخش مکانیک، برق و کامپیوتر اشته اند اما به یاد داشته باشید که بخش صنایع و طراحی صنعتی نیز امتیاز قابل توجهی داشته و در سرنوشت نهایی تیم های همانند بخش‌های مهندسی تاثیر خواهند داشت. پس در ارایه خود آنها را به دقت مد نظر قرار داده و به هر بخش زمان کافی را اختصاص دهید.
5) برای هر تیم تا قبل از ساعت 12 روز ارایه و داوری، لینک اتاق ارایه در اسکایپ از طریق واتس اپ شماره ثبت شده در سامانه ثبت نام و ایمیلی که هر تیم مستندات خود را ارسال کرده است، فرستاده می‌شود. در صورت عدم دریافت، مراتب را از طریق دایرکت اینستا و یا ایمیل رسمی لیگ اعلام فرمایید. می توانید تا قبل از زمان ارایه، از این لینک برای تمرین و تست صدا و تصویر استفاده نمایید. به یاد داشته باشید که حضور تمامی اعضا در زمان ارایه و داوری الزامی است و هر عضو لازم است امکان استفاده از

webcam

را فراهم کرده باشد زیرا در صورت اعلام داوران موظف به استفاده از آن به منظور احراز هویت خواهد بود.

وضعیت تیم ها

تیم سرپرست تعداد اعضاء وابستگی کشور وضعیت وضعیت مالی
Robomind Vahid Tavoosi 5 Farzanegan 2 High School Iran تایید شده تکمیل شده
Arka Vahid Tavoosi 2 Farzanegan 2 High School Iran تایید شده تکمیل شده
sina marzieh asgharnejad farid 5 مجنمع آموزشی ابوعلی سینا Iran تایید شده تکمیل شده
HNrobot Vahid Tavoosi 4 Farzanegan2 high school Iran تایید شده تکمیل شده
metis f2 vahid tavoosi 4 دبیرستان فرزانگان 2 Iran تایید شده تکمیل شده
RoboRoshd Mostafa Sanagoo Motlagh 6 دبیرستان پسرانه رشد دوره اول Iran تایید شده تکمیل شده
Allameh Tabatabaei REZA AKBARI KHEZRI 6 Allameh Tabatabaei Junior High School Iran تایید شده تکمیل شده
A.T.R.T REZA AKBARI KHEZRI 6 Allameh Tabatabaei Junior High School Iran تایید شده تکمیل شده
ATOMIC ENERGY FARAZ AMIRGHIASVAND 8 دبیرستان سازمان انرژی اتمی ایران Iran تایید شده تکمیل شده
AE TEAM FARAZ AMIRGHIASVAND 3 دبیرستان سازمان انرژی اتمی ایران Iran تایید شده تکمیل شده
RMC-Games HELIA CHESHMEHKHAVAR 9 Rabbani Educational Complex Iran تایید شده تکمیل شده
Vira Dariush Dehghan dehnavi 1 Pishrobot Iran تایید شده تکمیل شده
Best Phoenix Mohammad Sadegh Teymouri 6 robotic home Iran تایید شده تکمیل شده
Vira Creative Zeynab Asnaashari 3 Vira Creativity Institute Iran تایید شده تکمیل نشده
Samatec Hamid Jafari 6 Sama 4 High School Iran تایید شده تکمیل نشده
S4Smart Hamid Jafari 6 Sama 4 High School Iran تایید شده تکمیل نشده
RoboSama4 Hamid Jafari 5 Sama 4 High School Iran تایید شده تکمیل نشده
Vira ACE Ilia rezaei 2 Vira Creativity Institute Iran تایید شده تکمیل نشده
RAIMAND Seyed mohmmad Hosseini 8 موسسه رایمند Iran تایید شده تکمیل نشده
مکاتراد nastaran nafisi 4 Farzanegan 2 High School Iran رد شده تکمیل نشده
خروش MohammadMahdi Bazargan 2 شهید اژه ای یک اصفهان Iran رد شده تکمیل نشده
tmp Erfan Moeini 1 شهید اژه ای یک اصفهان Iran رد شده تکمیل نشده
robotisho Sajad Azizi kia 3 شهید اژه ای یک اصفهان Iran رد شده تکمیل نشده